Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΠΑΡΝΤΙΝΑ

Άβαταρ μέλους
Alex
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευσηαπό Alex » 18 Νοέμ 2005 13:03

Πάντως εμένα η ιστορία μου θυμίζει ένα ακόμα περιαστικό μύθο (urban legend).

Sponsor

Sponsor

Άβαταρ μέλους
necrosauron
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευσηαπό necrosauron » 06 Ιαν 2006 00:11

Αν και λίγο εξωφρενικό , πιστεύω πως ίσως να είναι ένα ρομπότ που βρίσκεται σε "πειραματικό' στάδιο .
"Τhe World Is Full of Kings and Queens Who Blind Your Eyes Then Steal Your Dreams" Black Sabbath - Heaven and Hell - Heaven and Hell

Άβαταρ μέλους
Alex
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευσηαπό Alex » 09 Ιαν 2006 02:06

Ενδιαφέρουσα άποψη necrosauron. Θα ήθελες να μας διαφωτίσεις λίγο περισσότερο;

zap-31
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό zap-31 » 02 Απρ 2006 23:52

Αγαπητέ Dimi, επειδή είμαι από αυτά τα μέρη (Ζωγράφου, Γουδί, Ιλίσσια) και ξέρω τις καφετέριες (μέλαθρον, 222, μιλλένιουμ, funky town κτλ.) και είναι εύκολο να ελένξω πες μου τι ακριβώς βοήθεια θες από μένα και πως μπορώ να καταλάβω από τα λεγόμενά σου ποιος είναι..

Άβαταρ μέλους
necrosauron
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευσηαπό necrosauron » 03 Απρ 2006 22:47

Αν και παραείναι τραβηγμένο δεν θα μου φαινόταν αδύνατο να είναι κάποιο ρομποτ με μια μορφή τεχνητής νοημοσύνης και ειδικές ικανότητες , ανθρωπόμορφο που στο μέλλον σχεδιάζεται να αντικαταστήσει την αστυνομία . Και ίσως τώρα να δοκιμάζεται πολυ προσεκτικά και σπάνια σε μεγαλούπολεις ( π.χ. Αθήνα ) Κατανοώ πως αυτό θα σας φανεί ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΓΜΕΝΟ
Υ.Γ. Alex τώρα είδα την ερώτηση σου .
"Τhe World Is Full of Kings and Queens Who Blind Your Eyes Then Steal Your Dreams" Black Sabbath - Heaven and Hell - Heaven and Hell

koko
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό koko » 04 Απρ 2006 03:18

Ίσως είναι από αυτούς που είδαμε στο Matrix.

Alastor
Δόκιμο Μέλος

Δημοσίευσηαπό Alastor » 06 Απρ 2006 00:25

Dimi itan neos se ilikia? Girw sta 22 as poume? Exei simasia na to matho. Euxaristw.

CatholicEuropean
Νέο Μέλος

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Δημοσίευσηαπό CatholicEuropean » 30 Απρ 2006 05:11

Πρώτον θα ήθελα από όλους να κλείσει το άρθρο αυτό γιατί ενοχλεί και δίνει στοιχεία που δεν πρέπει να δίνονται.
Δέυτερον θα ήθελα να αφήσετε ήσυχο έναν άνθρωπο που είναι σαν και εσάς και θέλει να ζήσει σαν και σας.
Θα παρακαλέσω τον κύριο που είπε της εμπειρίες του να της κρατάει για τον εαυτό του και να κάνει τον σταυρό του που κάποιος του έσωσε την ζωή.
Για κάποιους μπορεί να είναι υπεράνθρωπος αλλά για αυτόν είναι κατάρα.
Μπορεί να κάνει τα πάντα δεν φοβάται αλλά δεν είναι ο μοναδικός που υπάρχει.
Σήμερα υπάρχουν 1317 άτομα σαν και αυτόν σε όλον τον κόσμο,είναι άνθρωποι που βλέπεται και δεν φαντάζεστε τι κάνουν όταν εσείς κοιμάστε τα βράδυα.Έχουν δύο ζωές και ζουν ταυτόχρονα σε δύο κόσμους.Αποφέυγουν τα νεκροταφεία την ημέρα.Αλλά είναι καλοί και δεν πειράζουν εκτός αν είναι αναπόφεκτο.
Τουλάχιστον δείξτε λίγο σεβασμό που αυτός που είδε ο κύριος αυτήν την στιγμή είναι ο νούμερο ένα σε όλην την ευρώπη.Αλλά και αυτόν τον έμαθαν άλλοι προκάτοχοι του.
Το μήνυμα που περνάω αυτην την στιγμή είναι πως όλα αυτά που βιώνουμε καθημερινά είναι το κλειδί για το τέλος.
Εσείς μπορεί να γελάτε αλλά και εμείς αυτό θέλουμε για να κάνουμε την δουλεία μας καλύτερα.

**Το κείμενο αυτό το βρήκα πρίν λίγο καιρό τον οποίο κάποιοι θα το έχετε διαβάσει αλλά κανένας δεν το ανέλυσε για τον λόγο πως όλοι πιστεύουν μόνο τα μάτια τους.**

Οι Κρατούντες
Είναι μια μικρή ομάδα εκλεκτών Θείων πολεμιστών που σκοπός τους είναι να διαφυλάττουν τα σύνορα μεταξύ Παραδείσου και Κόλασης, καθώς και να απωθούν τις δαιμονικές επιθέσεις. Επίσης, διαφυλάττουν την ασφαλή μεταβίβαση των ψυχών από την γη στα ανώτερα επίπεδα. Κατά τις Γραφές, από αυτή την Ιεραρχία προήλθαν οι περισσότεροι έκπτωτοι άγγελοι.
Μερικοί Κρατούντες:
Κασσιήλ - Άγγελος των Δακρύων και της Εγκράτειας, Κυβερνήτης του Τάγματος των Κρατούντων.
Αβριήλ - Συχνά επικαλείται σε τελετές Μαγείας για δύναμη. Μέλος του Τάγματος των Κρατούντων.
Τρίτη και τελευταία Ιεραρχία της Πρώτης Χορωδίας. Σκοπός των Οφανείμ είναι να μεταφέρουν την δικαιοσύνη του Θεού στην γη, οι εκτελεστές δηλαδή της Θείας Δίκης. Οι Γραφές τα περιγράφουν με πολύ δυσνόητο παρουσιαστικό, ως φωτεινές ρόδες καλυμμένες από πάμπολλα λαμπερά μάτια.
Μερικά Οφανείμ:
Οφανιήλ - Ένας από τους 7 Ηγέτες του Τάγματος των Οφανείμ. Αναφέρεται επίσης και ως ο «Κράτορας των Τροχών».
Πασκάρ - Ένας από τους Φύλακες της Πύλης του 7ου Ουρανού και ένας από τους 7 Ηγέτες του Τάγματος των Οφανείμ.

http://www.geocities.com/artofwise/Aggels.html

Να πιστεύετε στον θεό και να ξέρετε πως δεν είστε μόνοι.
Σας μιλάει κάποιος για πρώτη και τελευταία φορά,κάποιος που κάποτε υπήρξε σαν και αυτούς.
Δεν είμαστε μέντιουμ αλλά άνθρωποι με κάποια χαρίσματα που μας έμαθαν να τα αξιοποιήσουμε και να τα δούμε με τελικό σκοπό το ΚΑΛΟ.
Είμαι 40 χρονών και αυτό που με διαφοροποιεί από εσάς είναι πως ξέρω την ακριβή ημερομηνία θανάτου μου.

Ποτε μην ψάχνεται σε αυτά που δεν μπορείται να αντέξετε.

Freud
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό Freud » 30 Απρ 2006 15:54

Αγαπητε CatholicEuropean, αρχικα να σε διαβεβαιωσω πως δε γελανε ολοι με τετοια θεματα (αποδειξη η υπαρξη αυτου του φορουμ), αλλα ολοι ενστικτωδως χρησιμοποιουν τη λογικη τους για να ερμηνευσουν γεγονοτα.
Εντοπισα αρκετες αντιφασεις στην απαντηση σου αν και απ τον τροπο γραφης σου υποδηλωνεται οτι τουλαχιστον αυτα που γραφεις τα πιστευεις.

Πρώτον θα ήθελα από όλους να κλείσει το άρθρο αυτό γιατί ενοχλεί και δίνει στοιχεία που δεν πρέπει να δίνονται
Εσυ ο ιδιος δινεις περισσοτερα στοιχεια απ ολους!!

είναι άνθρωποι που βλέπεται και δεν φαντάζεστε τι κάνουν όταν εσείς κοιμάστε τα βράδυα
Μονο τα βραδυα διαφυλλατουν τα συνορα μεταξυ Παραδεισου και Κολασης?

κάποιος που κάποτε υπήρξε σαν και αυτούς
Νομιζω οτι εαν εισαι ενας απ αυτους γεννιεσαι και πεθαινεις εχοντας ιδιαιτερο χαρισμα, το οποιο το χρησημοποιεις μεχρι να πεθανεις

Είμαι 40 χρονών και αυτό που με διαφοροποιεί από εσάς είναι πως ξέρω την ακριβή ημερομηνία θανάτου μου.
Η χριστιανικη θρησκεια ειναι μια ωδη στην ελευθερη βουληση, συνεπως κανεις δεν εχει προκαθορισμενο χρονο θανατου

Ποτε μην ψάχνεται σε αυτά που δεν μπορείται να αντέξετε
Συγκλονιστικη ατακα!!! Ως ατομα μπορουμε να αντεξουμε την αληθεια και γι αυτο την αναζηταμε (σε ολους τους τομεις). Ως κοινωνια ειμαστε λιγο πιο ευαισθητοι αλλα η αποκαλυψη της αληθειας ποτε δεν αποδειχτηκε βλαπτικη (εστω και μακροπροθεσμα)

Το καλο με τα φορουμ ειναι οτι αν γραψεις οτι εισαι πχ. απ τον πλουτωνα δε θα σε πιστεψει κανεις και δε θα αναφερθει ουτε στην πιο ασημη εφημεριδα. Επειδη λοιπον ειμαστε μια σχετικα μικρη ομαδα ανθρωπων που αναζητα την αληθεια, θα σε παρακαλουσα να μας πεις την δικη σου αποψη περι θεου, κρατουντων κτλπ.
Αν οχι τουλαχιστον εξηγησε μας τι σημαινει "CatholicEuropean BB
A-G,67"

Ps: την καλυτερη ωρα κανεις post... :wink:

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευσηαπό Spacelord » 30 Απρ 2006 22:09

Freud έγραψε:Αγαπητε CatholicEuropean, αρχικα να σε διαβεβαιωσω πως δε γελανε ολοι με τετοια θεματα

Εννοείς ότι δεν γελάνε όλοι εκτός απο εσένα?Γιατί να σου θυμίσω πώς θεώρεις γελοία τα περί μυστικόν ταγμάτων,αδελφοτήτων,μασόνων κτλ!Στο θέμα των ΙΛΛΟΥΜΙΝΑΤΙ που συζητάμε.Θυμάσε?Και σου εξήγησα ποιο είναι το μεγαλύτερο κατόρθωμα τούς!Το ότι έχουν πείσει τους πολλούς πώς δεν υπάρχουν :!: Δημιούργώντας την ψευδαίσθηση του ψεύτικου,του απατειλού,του ανύπαρκτου,του μυθικού.Είπα έτσι θέλουν να δουλεύουν και έτσι πρέπει :!:
Τώρα τι άλλο να πώ?Αν έρχωνται υπέροντα στην παρέα μας τότε αυτό είναι τιμή μας.Τότε μάλλον συμβαίνει ότι το κλίμα έχει αλλάξει :!:
(Και μερικοί μην βιαστείτε να με κατακρίνετε για αφελή που πιστεύω τέτοια πράγματα,η θέση μου είναι πάγια σ'αυτά.Πάντα παραμένη ουδέτερη.Ποτέ απορριπτέα ή δεκτική.Και είναι επίσης γνωστόν πώς γελιούνται όπιοι νομίζουν πώς γελιόμαστε.
Freud περημένεις απαντήσεις και εξηγείσεις?Αφου το ξεκαθάρισε κάτι.Δεν το κατάλαβες?
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

Επιστροφή σε “ΑΣΤΙΚΟΙ ΜΥΘΟΙ & ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες