Το σεξ στην καθημερινή μας ζωή

Όπως εσείς τις νιώθετε και όπως εσάς προβληματίζουν
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Κακός
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Κακός » 23 Σεπ 2007 21:15

Μα δεν κάνω διαφήμιση αδελφή ψυχή, είμαι απλά αντικειμενικός. Είναι μετά να απορείς πώς δεν έχω πάρει είδηση πώς υπάρχει πρόβλημα οργασμού στις γυναίκες? Τί λέτε οι κοπέλες της παρέας, επιβεβαιώνετε τις στατιστικές?

Sponsor

Sponsor

Τάσος Χαρτάς
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Τάσος Χαρτάς » 23 Σεπ 2007 22:02

Κακός έγραψε:Είναι μετά να απορείς πώς δεν έχω πάρει είδηση πώς υπάρχει πρόβλημα οργασμού στις γυναίκες? Τί λέτε οι κοπέλες της παρέας, επιβεβαιώνετε τις στατιστικές?

Κακέ το να συγκρίνεις τον οργασμό μιας γυναίκας με αυτόν ενός άντρα είναι σαν να μου λές ότι τα λεμόνια πρέπει να είναι γλυκά όπως και τα πορτοκάλια!
Ο οργασμός στην γυναίκα σε αντίθεση με τον άντρα είναι κατά 90% εγκεφαλικός. Όσο "μάγκας" και άν πιστεύεις ότι είσαι, όση "τέχνη" ή ότι άλλο και να βάζεις αν η κυρία δίπλα σου δεν "θέλει" δεν σε γουστάρει, δεν υπάρχει περίπτωση να πετύχεις τίποτα.
Οι στατιστικές λένε την αλήθεια. Είναι όλες αυτές οι γυναίκες-σύζυγοι-ερωμένες που ζουν με κάποιον για άλλον λόγο εκτός του sex.
Είναι τόσο παράξενο. Μπορεί εμείς οι άντρες να ζήσουμε μιά ζωή δίπλα σε μιά γυναίκα αλλά πίστεψέ με αδυνατούμε να καταλάβουμε πως σκεύτεται, πως ενεργεί.
Και μήν μου μιλήσεις για "αρπαχτές". Κρατάνε τόσο λίγο που δεν καταλαβαίνεις τί έγινε, τί γίνεται.
Υ.Γ. Πολλοί άρρενες της παρέας μιλούν λίγο υποτιμιτικά για τον γυναικείο οργασμό.
Ας μην αναφέρω ότι ένας άντρας θα "τελειώσει" μια φορά και μετά χρειάζεται διαλειμματάκι, ή διαλειμματάρα ανάλογα την ηλικία του και το "κέφι" της κυρίας δίπλα του, ενώ μια γυναίκα, μια, δυό, πέντε, δέκα, φορές;
Κάποια "παρέα μου" εδώ και χρόνια μου είχε πεί ότι άν οι άντρες γνώριζαν πόση ηδονή παίρνει μιά γυναίκα, οι άντρες θα βλαστημούσαμε την ώρα και την στιγμή που γεννηθήκαμε άντρες! :D
Tasos Zakynthos

Άβαταρ μέλους
Badgirl
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Badgirl » 29 Σεπ 2007 23:56

Ανδρες και παλι ανδρες ολα τα αναγαγεται στο τι μπορειτε να πετυχετε και τι οχι και χανετε τη ουσια....το να περασει μια γυναικα καλα η οχι δε απλεκεκειται καθολου αν γουσταρει καποιον η οχι αλλα ποσο θα μπει ο κυριος στη διαδικασια να καταλαβει τι αρεσει στη συγκεκριμενη γυναικα....δηλαδη στο αυνανισμο γουσταρουμε το εαυτο μας;απλα ξερουμε τι μας αρεσει και τι οχι αν μπουν οι ανδρες στη διαδικασια να ρωησουν τι αρεσει σε μια γυναικα τα αποτελεσματα ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ....εμενα μου εχει τυχει να παω με ενα θεο που γουσταρα τρελλα και δε καταλαβα τιποτα πολυ απλα γιατι εκανε τα κλασσικα μιας ξεπετας και πιστευοτας οτι ξερει καλα τι κανει εμπιστευτικε τη εμπειρια του και το καρπουζι βγηκε μαπα

Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Εύα » 05 Οκτ 2007 20:24

Εξίσου απογοητευτική είναι και η τυποποίηση που εφαρμόζουν μερικοί από εσάς, δηλαδή πρώτα θα κάνω αυτό μετά θα μου κάνει εκείνο μετά θα εισχωρήσω, μετά μετά μετά.

Προσωπική μου διαπίστωση είναι ότι σας λείπει σχεδόν παντελώς η έμπνευση. Και μην ξεχνάτε πώς αυτό που αρέσει και λειτουργεί σε μια γυναίκα μπορεί να μην έχει απολύτως κανένα αποτέλεσμα σε μια άλλη. Η κάθε μια έχει το κουμπί της, τον κωδικό της, κάτι σαν ιμομπιλάιζερ αυτοκινήτου.

Άβαταρ μέλους
Badgirl
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Badgirl » 07 Οκτ 2007 02:09

συμφωνω με την εua η υπερβολικη εμπιστοσυνη των ανδρων στ ικανοτητες τους και ο συνεχης μυθος που πιπιλανε και διαιωνιζεται οτι ενταξει θα τις κανω αυτο και αυτο και το κοριτσακι θα παθει εχει κανει πολλες γυναικες να απογοητευονται και να δυσκολευονται να νιωσουν την απολαυση που θα επρεπε

ORIONAS
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από ORIONAS » 08 Νοέμ 2007 17:53

Το αν δεν μπορείτε να έρθετε σε οργασμό κορίτσια αυτό δεν είναι λάθος του μονίμου η και του περιστασιακού συντρόφου σας, είναι λάθος δικό σας.
Εύα, πιο πάνω αναφέρεσαι και λες ….Πάντως ομολογώ πώς ποτέ δεν περίμενα πώς θα γινόταν εθνικό ζήτημα το πώς και πόσο πηδιέμαι…
Όταν λες πηδιέμαι δείχνει κατωτερότητα, και δεν είσαι καθόλου κατώτερη του συντρόφου σου, τον πηδάς και σε πηδά η του κάνης ερώτα και σου κάνει ερώτα.
Δυστυχώς μέσα στο υποσυνείδητο των κοριτσιών είναι γραμμένο με κεφάλαια γράμματα ότι είναι κατώτερα από τα αγόρια, έχουν μεγαλώσει με αυτό το λάθος συναίσθημα… μη αυτό μη εκείνο μη το άλλο, όταν βρίσκονται με ένα αγόρι για πρώτη φορά αισθάνονται άσχημα, αισθάνονται σαν πρόβατα επί σφαγής, αισθάνονται σαν θύματα, και αν πέσουν σε κάποιο άγαρμπο με ζωώδη ένστικτα θα στιγματισθούν για ένα μεγάλο διάστημα για να μην πω για όλη τους την ζωή.

Ωριωνας

venus
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από venus » 08 Νοέμ 2007 22:52

Badgirl έγραψε:συμφωνω με την εua η υπερβολικη εμπιστοσυνη των ανδρων στ ικανοτητες τους και ο συνεχης μυθος που πιπιλανε και διαιωνιζεται οτι ενταξει θα τις κανω αυτο και αυτο και το κοριτσακι θα παθει εχει κανει πολλες γυναικες να απογοητευονται και να δυσκολευονται να νιωσουν την απολαυση που θα επρεπε

Η παραπάνω διαπίστωση,άποψη,γνώμη μπορεί να ισχύσει και να υποθεί και από την πλευρά του άνδρα.

Άβαταρ μέλους
Astral
Πλήρες Μέλος

Re: Το σεξ στην καθημερινή μας ζωή

Δημοσίευση από Astral » 18 Νοέμ 2012 23:30

Η ατιμωρησία είναι μια ανοιχτή πληγή στην ανθρώπινη ψυχή.

Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Re:

Δημοσίευση από Εύα » 22 Νοέμ 2012 15:10

ORIONAS έγραψε:Το αν δεν μπορείτε να έρθετε σε οργασμό κορίτσια αυτό δεν είναι λάθος του μονίμου η και του περιστασιακού συντρόφου σας, είναι λάθος δικό σας.
Εύα, πιο πάνω αναφέρεσαι και λες ….Πάντως ομολογώ πώς ποτέ δεν περίμενα πώς θα γινόταν εθνικό ζήτημα το πώς και πόσο πηδιέμαι…
Όταν λες πηδιέμαι δείχνει κατωτερότητα, και δεν είσαι καθόλου κατώτερη του συντρόφου σου, τον πηδάς και σε πηδά η του κάνης ερώτα και σου κάνει ερώτα.
Δυστυχώς μέσα στο υποσυνείδητο των κοριτσιών είναι γραμμένο με κεφάλαια γράμματα ότι είναι κατώτερα από τα αγόρια, έχουν μεγαλώσει με αυτό το λάθος συναίσθημα… μη αυτό μη εκείνο μη το άλλο, όταν βρίσκονται με ένα αγόρι για πρώτη φορά αισθάνονται άσχημα, αισθάνονται σαν πρόβατα επί σφαγής, αισθάνονται σαν θύματα, και αν πέσουν σε κάποιο άγαρμπο με ζωώδη ένστικτα θα στιγματισθούν για ένα μεγάλο διάστημα για να μην πω για όλη τους την ζωή.

Ωριωνας
Ενδιαφέροντα συμπεράσματα, τώρα πώς κατέληξες σε αυτά από τη χρήση και μόνο του συγκεκριμένου ρήματος... Δεν θεωρώ ότι δείχνει κατωτερότητα, εκτός και αν το βάζεις σε επίπεδο γραμματικής ανάλυσης αν δηλαδή χρησιμοποιούμε παθητική ή ενεργητική φωνή. Έτσι κι αλλιώς καλέ μου η γραμματική ποτέ δεν ήταν το δυνατό μου σημείο.

Άβαταρ μέλους
Κακός
Πλήρες Μέλος

Re: Το σεξ στην καθημερινή μας ζωή

Δημοσίευση από Κακός » 22 Νοέμ 2012 15:36

Ευάκι, τί γίνεται βρε ψύχη :P
Πάντως σε βλέπω μια χαρά, είσαι όπως ακριβώς ήσουνα, λες και δεν πέρασε μια μέρα από πάνω σου.

Να πώ κάτι και για το θέμα της συζήτησης. Έτσι όπως μας έχουν κάνει, χωρίς λεφτά για τίποτα, τουλάχιστο μπορεί να τονώνουν την ερωτική ζωή των ζευγαριών, τουλάχιστο αυτή η μορφή διασκέδασης δεν κοστίζει τίποτα, εκτός κι αν μας ΄ρίξουν κι εκεί κανένα φόρο.
Κρύο (πού λεφτά για θέρμανση), άρα καιρός για 2 (τουλάχιστο).

Απάντηση