Το σεξ στην καθημερινή μας ζωή

Όπως εσείς τις νιώθετε και όπως εσάς προβληματίζουν
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Εύα » 19 Δεκ 2006 00:47

Κακός έγραψε:Ευάκι είμαι πλέον σίγουρος, είσαι ο τύπος μου. Οι αρχέγονες ανάγκες και τα ζωώδη ένστικτα είναι η ειδικότητα μου.
Πρόσεξε Κακέ γιατί πολλοί είπαν μεγάλα λόγια, αλλά αποδείχτηκαν
"μικροί" για τις περιστάσεις. :wink:

Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Εύα » 19 Δεκ 2006 00:48

Για να κάνουμε και ένα σύντομο γκάλοπ:
Πόσες φορές την εβδομάδα κάνετε σέξ?

Ξεκινώ απαντώντας: 3, κατά μέσο όρο.

Τάσος Χαρτάς
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Τάσος Χαρτάς » 19 Δεκ 2006 01:34

Εύα έγραψε:Για να κάνουμε και ένα σύντομο γκάλοπ:
Πόσες φορές την εβδομάδα κάνετε σέξ?

Ξεκινώ απαντώντας: 3, κατά μέσο όρο.
Εύα πώς μετράτε οι γυναίκες το "φορές";

Άν π.χ. ένα βράδυ δεν κοιμηθείς καθόλου και κάνεις συνέχεια έρωτα (10:00 το βράδυ, με 8:00 το πρωϊ) πως το μετράς; Είναι μία φορά;

Μπορώ να μάθω πώς μετράτε; Και η απάντηση χωρίς χαμόγελο
Tasos Zakynthos

Τάσος Χαρτάς
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Τάσος Χαρτάς » 19 Δεκ 2006 01:42

Α! και μιά πληροφορία για τους άρρενες της παρέας.

Ποτέ μην ρωτάτε μια γυναίκα "άν της άρεσε" άν "είχε όργασμό-σμους" κλπ.

Υπάρχει μια αλάνθαστη μέθοδος:
Σε ανύποπτο χρόνο της ζητάτε να σας φτιάξει έναν καφέ!
¶ν δεν το κάνει με ενθουσιασμό είναι ώρα να κοιτάξετε- κοιτάξουμε πρός ... ¶σκητή μεριά.....
Tasos Zakynthos

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 22 Δεκ 2006 19:39

Τάσος Χαρτάς έγραψε:Α! και μιά πληροφορία για τους άρρενες της παρέας.

Υπάρχει μια αλάνθαστη μέθοδος:
Σε ανύποπτο χρόνο της ζητάτε να σας φτιάξει έναν καφέ!
¶ν δεν το κάνει με ενθουσιασμό είναι ώρα να κοιτάξετε- κοιτάξουμε πρός ... ¶σκητή μεριά.....
Πόση ώρα μετά το sex?
4 το πρωί καφέ είναι κομματάκι δύσκολο...
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

dimitris70
Νέο Μέλος

ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ

Δημοσίευση από dimitris70 » 30 Δεκ 2006 13:54

Στο θεμα του οργασμου η οχι της γυναικας πιστευω ολοι μας εχουμε ενα αγχος.Οπως αυτη θελει να μας κορυφωσει το ιδιο θελουμε να κανουμε και εμεις για αυτην.Παλιοτερα η αληθεια ειναι οτι δεν με ενοιαζε, ισως και καθολου, θεμα απειριας και βλακειας ως ενα σημειο.Οταν ομως εγινα ελαχιστα ποιο παρατηριτικος και εκανα και καποιες σχεσεις με μεγαλυτερες μου διαπιστωσα και στην πραξη πλεον πως αν καταφερεις να δωσεις ικανοποιηση και οχι μονο να παρεις, η αισθηση του μετα θα ειναι πολυ ποιο πληρης και μεγαλυτερη σε διαρκεια και απολαυση.

Σιγουρα δεν μπορεις να πιεσεις τον εαυτο σου να αντεξει ισως περισσοτερο απο οσο μπορει κατω απο φυσιολογικες συνθηκες. Η ουσια ειναι πως σημασια δεν εχει ποσες φορες θα το κανεις σε μια βραδια αλλα η διαρκεια της καθε φορας. Απο οτι καταλαβα και διαπιστωσα, χωρις να αποκλειω την πιθανοτητα να κανω λαθος σημασια για τη γυναικα εχει η συνεχομενη διαρκεια μια που αυτο την οδηγει στην κορυφωση, μαζι βεβαια με αλλους παραγοντες. Το να λες οτι κορυφωσεις 5 φορες σε μια βραδια σε 5 δεκαλεπτα προσφερει σε εσενα ικανοποιηση, αλλα το πλεον πιθανο ειναι να μην εχει αποτελεσμα στην γυναικα.Πρεπει να επιδιωκουμε την διαρκεια στα ορια του εφικτου και της αντοχης μας.Διαπιστωσα οτι η μια κορυφωση την βραδια και των δυο μας ειναι πολυ ποιο απολαυστικη απο τρεις συνεχομενες δικες μου και καμια δικια της.

Παντως υπαρχουν ανωδυνοι τροποι να κρατηθεις περισσοτερο απο το κανονικο σου, ειδικα οταν αυτο ειναι ολιγολεπτο. Η χρηση προφυλακτικου αλλα κυριως ενα-δυο ποτακια οδηγουν τα πραγματα εκει που πρεπει και μια βραδια γεματη απολαυση.Απλα δεν πρεπει να μπαινουμε στη λογικη του πρεπει να τελιωνω για να το ξανακανω αλλιως.........μονο με μια φορα θα εισπραξω χαρακτηρισμο.......Το εκανα μικροτερος και εχω μετανιωσει...

Μπορει να ειμαι εντελως λαθος σε οσα λεω αλλα εδω ειστε και θα σεβαστω τις αποψεις σας....

Χρονια μας πολλα με υγεια πανω απο ολα!

Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Εύα » 03 Ιαν 2007 16:04

Τάσος Χαρτάς έγραψε:
Εύα πώς μετράτε οι γυναίκες το "φορές";

¶ν π.χ. ένα βράδυ δεν κοιμηθείς καθόλου και κάνεις συνέχεια έρωτα (10:00 το βράδυ, με 8:00 το πρωϊ) πως το μετράς; Είναι μία φορά;

Μπορώ να μάθω πώς μετράτε; Και η απάντηση χωρίς χαμόγελο
Να σου πώ πώς τις μετράω εγώ. Αν ένα βράδυ πάω με ένα άντρα, όσες φορές και αν τελειώσει, όσες φορές και αν τελειώσω, το θεωρώ μια φορά. Και νομίζω πώς είναι ο μόνος σωστός τρόπος, γιατί αλλιώς τί θα καταμετρήσουμε, τους οργασμούς του άντρα, τους οργασμούς της γυναίκας, ή τα ενδιάμεσα τσιγάρα?

Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Εύα » 03 Ιαν 2007 16:13

Τάσος Χαρτάς έγραψε:Α! και μιά πληροφορία για τους άρρενες της παρέας.

Τάσο δεν υπάρχει τρόπος για να μάθετε αυτό το μυστικό. Ότι κι αν κάνετε, ότι και όπως κι αν το ρωτήσετε ή το ζητήσετε, πρέπει να μάθετε να ζείτε με την αμφιβολία.

Άβαταρ μέλους
Kate
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Kate » 03 Ιαν 2007 16:34

Μεγάλη αλήθεια έγραψες Εύα. Έτσι είναι αγόρια, αν η γυναίκα θέλει να μη μάθετε, δε θα μάθετε. Για σκεφτείτε το, ποτέ δε μπορείτε να είστε βέβαιοι πώς η σύντροφος σας είχε οργασμό. :lol:

dimitris70
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από dimitris70 » 03 Ιαν 2007 16:43

Kate έγραψε:Μεγάλη αλήθεια έγραψες Εύα. Έτσι είναι αγόρια, αν η γυναίκα θέλει να μη μάθετε, δε θα μάθετε. Για σκεφτείτε το, ποτέ δε μπορείτε να είστε βέβαιοι πώς η σύντροφος σας είχε οργασμό. :lol:

Χάνεις την ουσία Κεητ. Το να κρυφτεί σίγουρα είναι έφικτο, δεν είναι όμως και το ζητούμενο. Το ζητούμενο είναι να ικανοποιηθούν και οι δυο. Είναι μια βιολογική αναγκη που δεν πρέπει να καταπιέζουμε αλλά να ικανοποιούμε. Το μονο βέβαιο είναι οτι δεν πρόκειται για σχολή υποκριτικής. Άλλωστε αν δεν ικανοποιήται ο ένας απο τους δυο ή και οι δύο, σύντομα θα επέλθει η άνια και η πλήξη καθως και η μη θέληση, που θα οδηγήσει σε τέλμα τα πράγματα και θα προκαλέσει γενικοτερη ψυχρότητα και εκνευρισμούς.

Απάντηση